Pečená treska s cuketou a bylinkami

Pečená treska

Ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a tuků. Jelikož obsahují kvalitní omega-3 mastné kyseliny, nepřispívají jako tučné maso ke zvyšování hladiny cholesterolu. Zároveň ale konzumací ryb doplníte nezbytné nenasycené mastné kyseliny, které zajišťují ochranu organismu před škodlivými vnějšími vlivy. Také pomáhají při vstřebávání vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek, rozpustných v tucích.

Recept na pečenou tresku s cuketou a bylinkami je velmi rychlý. Toto jídlo navíc potěší chuťové buňky celé vaší rodiny, nejen samotného diabetiky. Ačkoliv je treska dietní, je to vynikající ryba, kterou si během okamžiku připravíte v troubě, na pánvi nebo třeba i na grilu. Nejlépe chutná se sezónní zeleninou.

Pečená treska

Ingredience na 4 porce

4 filety z tresky (každý přibližně o váze 200 gramů)

1 lžíce rostlinného oleje

1 malá cuketa

6 cherry rajčat

čerstvá bazalka a oregano

2 lžíce rostlinného oleje

1 stroužek česneku

sůlPostup přípravy

Filety z tresky jemně potřeme olejem a bylinkami. Necháme v ledničce alespoň 1 hodinu marinovat. Poté si nakrájíme cuketu, česnek a rajčata nakrájíme na kostičky. Zeleninu dáme do zapékací misky a k ní vložíme rybí filety, které ještě osolíme. Přilijeme trochu vody a pečeme v troubě rozpálené přibližně na 180 °C (dle typu trouby) zhruba 30 minut. Jako příloha se hodí vařené brambory nebo rýže.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *