Homeopatická léčba cukrovky

Homeopatie je v souvislosti s cukrovkou dnes velmi často skloňovaným termínem. Jelikož na cukrovku dosud nebyl nalezen žádný lék a léčiva, která vám doporučí doktor, pouze mírní její projevy, představuje právě homeopatie pro mnoho lidí účinné řešení.

16722

Proč vyzkoušet homeopatika

Obecně se homeopatika doporučují osobám, které mají omezenou (nikoliv zcela zastavenou) tvorbu inzulínu. Jejích výhodou je, že je můžete sami zakoupit a také vyzkoušet. Obvykle pomáhají také na další problémy, které s cukrovkou nepřímo souvisejí. Pokud však homeopatika vyzkoušíte, měli byste být přesvědčeni o jejich pozitivních účincích, protože právě pozitivní smýšlení je to, co jejich účinky posiluje.

Pokud odmítáte léky od svého lékaře, jelikož vám jejich užívání přijde zbytečné a neúčinné, určitě můžete homeopatika vyzkoušet. Zde se ale rovněž vyplatí vyhledat odborníka a nechat si od něj poradit s výběrem konkrétního produktu. Při problémech se zvýšenou hladinou krevního cukru se nejčastěji užívají homeopatika Argentum nitricium, Calcarea carbonica, Lycopodium clavatum nebo Sulfur.

Přírodní léčba cukrovky

Homeopatie si je blízká s přírodní léčbou cukrovky. Užívání homeopatik je tedy dobré doplnit vhodnými pohybovými aktivitami, které uvolní endorfiny do vašeho těla nebo také o konzumaci potravin, co snižují hladinu krevního cukru.

Patří mezi ně různé druhy zeleniny – například teď na jaře oblíbený chřest. Zařadit sem můžeme také přírodní sladidlo med nebo univerzální jablečný ocet. V souvislosti s tím byste měli ze svého jídelníčku vyřadit všechny jednoduché cukru, místo nich se zaměřit na komplexní sacharidy a vedle nich přijímat také kvalitní tuky a bílkoviny.

Homeopatická léčba je vhodná pro lidi v každém věku, tedy pro děti i dospělé. Cukrovka je komplikované onemocnění a homeopatie je v této oblasti teprve na začátku.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *